Fasádní desky

Nabízíme širokou řadu odolných a bezúdržbových vláknocementových fasádních desek Cembrit. Hledáte různobarevné řešení se zajímavou strukturou povrchu - nebo upřednosňujete hladký povrch a čisté linie?

Cembrit Patina Signature

Fasádní desky Cembrit Patina Signature nově rozšiřují oblíbenou designovou řadu fasádních desek Cembrit Patina. Díky této nové řadě získáte zcela novou možnost vytvořit svůj ideální design s pískovcovým povrchem přímo na vaší budově.   Tato technologie vám umožní vizualizovat vaše plány a nápady pomocí nových ojedinělých vzorů. S fasádními deskami Cembrit Patina Signature máte tak jedinečnou příležitost změnit vzhled budovy a dát jí tak zcela jedinečný výraz.

Cembrit Patina Inline

Desky Cembrit Patina Inline jsou novinkou v řadě Cembrit Patina a mají také stejné jedinečné vlastnosti, jako ostatní desky této řady. Lineární frézování na povrchu desky dodává fasádě charakter a hloubku, každý den rozehrává jedinečnou hru stínů tak, jak se denní světlo pohybuje po budově. Desky Cembrit Patina Inline dodají vzhledu vaší stavby specifický charakter a hloubku. Hra stínů může být ještě zajímavější, pokud zkombinujete vertikální a horizontální orientaci drážek desky. Pro oživení vaší fasády zvolte desky Cembrit Patina Inline - vytvářejte živé a elegantní obrazce, podobné stínům přírody. Fasádní desky Cembrit Patina Inline jsou volbou pro ty, kteří skutečně věří, že se budova zrodila, aby byla živá.

Cembrit Patina Rough

Povrch fasádních desek Cembrit Patina Rough má sametovou strukturu - takovou, jakou by mohla vytvořit samotná příroda. Tato úprava dodává deskám přirozený vzhled kamene dotčeného erozí tak, jako kdybyste použili skutečný přírodní matriál, například pískovec. Díky této povrchové úpravě se mění vzhled fasády i v průběhu dne vlivem toho, v jakém úhlu na ní právě dopadá slunce nebo z jakého úhlu fasádu pozorujete. Stejně jako desky Cembrit Patina i desky Cembrit Patina Rough v průběhu času získávají přirozenou patinu, které ještě umocňuje jejich přírodní vzhled.

Cembrit Patina Original

Desky Cembrit Patina Original si zachovávají charakteristickou strukturu materiálu. Jejich vzhled určují přirozené vlastnosti surovin, desky jsou probarvené do hmoty a povrch desek je broušený. Vláknocement vlivem povětrnostních podmínek postupem času přirozeně stárne, povrch těchto desek se zvolna mění, získává efektní patinu pohledového betonu a fasáda stále působí živě.

Cembrit Solid

Desky v provedení Solid jsou unikátní tím, že mají stejnou barvu povrchu i jádra. Jádro desky dokonale ladí s akrylovým nátěrem výrazné barvy, který desce dodává vysokou odolnost. Pokud se tedy rozhodnete pro fasádu v konkrétní barvě a zvolíte desky Cembrit Solid, vybranou barvu budou mít všechny plochy i hrany, všechny okraje výřezů a vyvrtaných otvorů.   Desky Cembrit Solid jsou k dispozici v 17 standardních barvách Cembrit a více než 2000 barvách ze vzorníku NCS®©.

Cembrit Cover

Řada Cembrit Cover představuje ideální řešení pro milovníky nápadných barev a designéry, kteří chtějí docílit výrazného barevného efektu. Přirozená šedá barva vláknocementového jádra je zcela překryta vrstvou akrylového nátěru na vodní bázi. Vybrat si můžete z 26 standardních barev Cembrit a více než 2000 barev ze vzorníku NCS®©.

Cembrit Transparent

Fasádní desky Cembrit Transparent přiznávají strukturu a přirozené vlastnosti základní desky a díky transparentnímu nátěru jsou také velmi odolné. Barva přidaná do vláknocementu zvýrazňuje složení materiálu, které desce dodává její pevnost a jedinečné parametry. Extrémně trvanlivý transparentní nátěr desku chrání, vyrovnává její povrch a zaručuje její dlouhou životnost.

Cembrit RAW

Fasádní desky Cembrit Raw se dodávají bez povrchové úpravy. Používají se v tomto přírodním šedém provedení, nebo se dodatečně aplikuje fasádní barva.

Cembrit Balcony 

Cembrit Balcony je ideální volbou pokud hledáte bezpečné a elegantní řešení pro balkony. Umožňují esteticky, barevně i materiálově sladit balkónové výplňové konstrukce s fasádou a dosáhnout tak jednotného vzhledu celého obvodového pláště.

Cembrit Plank

Fasádní desky Cembrit Plank jsou pro použití v exteriéru ideální náhradou za dřevěné obklady, které vyžadují nákladnou a neustálou péči. Snoubí v sobě přirozenou krásu dřeva s trvanlivostí vláknocementu. Cembrit Plank jsou bezúdržbové vláknocemntové desky vhodné pro použití na obklady, podhledy, ostění, nadpraží, podbití střech a další nepřeberné množství fasádních prvků.

Cembrit Patina Planks

Formátované desky Cembrit Patina Plank díky svému tvaru dodávají fasádě specifickou strukturu. Jejich vzhled určují přirozené vlastnosti surovin, desky jsou probarvené do hmoty a povrch desek je broušený.

Cembrit Small Module

Jako letošní novinku představuje společnost Cembrit fasádní desky v 5ti různých malých formátech. Rozměry těchto desek jsou vzájemně kompatibilní, je tedy možné je různě kombinovat. Jak již název “Cembrit Small Module” naznačuje, jedná se o menší verze oblíbených velkoformátových fasádních desek Cembrit Cover, Solid a Patina. Desky malých formátů mají stejné technické parametry jako běžně nabízené velkoformátové desky a proto je možné je s velkoformátovými deskami kombinovat. Desky “Cembrit Small Module” jsou k dispozici v 15 různých barevných odstínech.