Skládaná střešní krytina

Skládaná krytina z vláknocementu je vhodná pro použití na střechy již od sklonu 18°. Tím ale její využití rozhodně nekončí. Je vhodná i pro obklady fasád a štítů. Vyrábí se v 8-mi základních řadách, které jsou k dostání v široké nabídce barev. Některé typy střešní krytiny je možné dostat v úpravě imitace břidlice nebo v podobě zesílené šablony do extrémně náročných oblastí. Skládaná střešní krytina vyniká svojí nízkou hmotností, dlouhou životností, stálou barevností a odolností proti tvorbě mechů.

Česká šablona

Tradiční a nejrozšířenější tvar vláknocementové krytiny je Česká šablona. Na střeše vytváří pro šablonu typickou kresbu. Velmi často je využívána na všech typech historických staveb, kostelů a památek. Nicméně i tato tradiční krytina se dokáže přizpůsobit velmi modernímu designu rodinných domů a chat a vdechnout jim tak punc neotřelosti a hravosti. V nabídce je Česká šablona v provedení Betternit a Horal v 5 barevných variantách. Inspirujte se našimi referenčními stavbami ze skládané vláknocementové střešní krytiny. Základní technické parametry a typy pro správný návrh naleznete na dalších stranách a přiložených dokumentech.

Dánský obdélník

Dánský obdélník se netají příbuzností s krytinou typu Anglický obdélník, sdílí s ním i všechny jeho výhody. Je určen pro ty, kteří hledají moderní vzhled střechy. Svou jedinečnou kresbou ozvláštní puristický geometrický vzor klasických obdélníků. Svým designem se výtečně hodí jak pro moderní objekty, tak pro historické budovy. Dánský obdélník je výrobek na bázi cementu, buničiny a umělých vláken. V nabídce je ve třech povrchových úpravách a třech barevných variantách. Příklady realizací naleznete v referenčních stavbách. Základní technické parametry a další informace získáte na dalších stranách a přiložených dokumentech.

Anglický obdélník

Anglický obdélník vychází z čistých přírodních tvarů. Vytváří na střeše elegantní geometrický povrch. Střešní plášť je i díky použití tohoto výrobku obzvláště robustní, neboť se klade ve dvojitém krytí. Značné variability lze docílit i různými způsoby fixace, ať již za pomocí hřebíků a vichrových spon nebo pomocí háčků. Vláknocementová střešní krytina Anglický obdélník je k dostání ve dvou variantách povrchových úprav a dvou barvách. Další informace naleznete na následujících stranách a v přiložených dokumentech.

Bravan

Střešní krytina Bravan v sobě spojuje eleganci pravoúhlých krytin s inovativní technologií štípání hran. Jeho plastická kresba na sebe strhne pozornost a upoutá svým neotřelým zjevem. Bravan se inspiroval v přírodě, převzal výhody břidličných krytin a zkombinoval je s jedinečnými vlastnostmi a výhodami vláknocementu. Podobnost s přírodní břidlicí je ještě umocněna speciálně upravenou hranou krytiny, která dokresluje celkový výraz přírodního materiálu. Střešní krytina Bravan Dominant má rustikální povrch. Volit můžete mezi černou nebo grafitovou barvou. Další informace naleznete na následujících stránkách, v referencích a v přiložených dokumentech.

Rhombus

Rhombus představuje především čisté ničím nerušené tvary a dobový odkaz k řemeslu našich předků. V minulosti byl vysoce ceněn pro robustnost, kterou dodával střechám a právě pro své tvarově jednoduché linie bez viditelných spojovacích prostředků. Neprávem pozapomenutý tradiční tvar krytiny se dnes vrací do obliby pro své vynikající estetické a funkční vlastnosti. Vláknocementová střešní krytina Rhombus je k dostání ve variantě Betternit a v 5 barevných odstínech. Další informace naleznete na následujících stranách, referencích a v přiložených dokumentech.

Rhombus šablona

Rhombus šablona je inspirována rakouskou elegancí a je správnou volbou pro toho, kdo chce zachovat historickou asociaci na Českou šablonu a přesto si přeje odlišný a originální vzhled střechy. I díky instalaci bez vichrových spon vytváří v našem prostředí unikátní vzhled, který zaujme díky své nevšednosti a neotřelosti. Neprávem pozapomenutý tradiční tvar krytiny se dnes vrací do obliby pro své vynikající estetické a funkční vlastnosti. Střešní krytina Rhombus šablona se vyrábí v provedení Betternit s hladkým povrchem v 5 barevných variantách. Další informace naleznete na následujících stránkách, v referencích a v přiložených dokumentech.